Lugemisnurk vol1

Teise korruse koridoris katuseakna all oli jäetud ehitades/planeerides selline pisike nurk, kuhu on ideaalne teha kodukontorit. Kuid kuna ma plaanin alumise korruse toast teha kontoritoa/külalistetoa siis see ülemine nurgake jäi vabaks ja mõte hakkas jooksma. Olen ammu endale papasani igatsenud ja tundus ideaalne see sinna panna. Samuti oleks kuskile vaja kohta raamatutele, mida ma pigem ei tahtnud ei elutoas ega kontoritoas näha seega tuligi plaan üles teha lugemisala/lugemisnurk. Minu puhul tavaline, et suuremad projektid (khm, köögimööbel) tulevad kunagi hiljem ja teen vahepeal selliseid pisikesi "ampsakaid", mis tunduvad kiired, lihtsad, mitte nii kulukad, kui samas peaks olulisemad asjad enne tegema... Igatahes puhkuse ajal lappasin ajakirju ja mulle hakkas üks sinakashall toon meeldima (korteris oli meil mitu sinist seina ja siniseid detaile, kuid mida ma väga siia majja ei tahtnud) ja see pisike sein tundus ideaalne üleni valges majas värvi alla panna.


Igatahes leidsin Soomest endale ideaalse papasani, mille Masku oli nõus lahkesti mulle tellima ja koju saatma. Kui põhiasi leitud siis seadsingi oma puhkuse ajal jalad ehituspoodi ja lahkusin sealt sinise värviga. Juba järgmisel hommikul kella 9ks oli sein esimese värvikihi all kuna tahtmine see ise ära teha oli niii suur.
Alguses oli mõte, et võtan maalt singeri jalad ja teeme sellele servamata lauast plaadi ja sinna lauaks, kuid koduekstrast leidsin endale villase pleedi ja kaks pisikest kohvilauda jäi silma... Ei suutnud väga otsustada, et kumma kiire lahenduse võtaks, sellel hallil polnud silti küljes, küsisin müüjalt hinda ja....3€!!! Nii see muga kaasa tuli ja hetkel on seal peal üks taim, küünal ja raamatud. Mahutab ka kohvitassi. Kas see ka sinna lauaks jääb või mõtlen veel singeri projekti peale (mõte oli see ka õue panna) selgub kunagi hiljem, aga praegu olen selle nurgaga rahul.

Kukupesast tellisin sinna seina juurde ka postri ja pildiraami. Olin vist 3 pildi vahel ja lõpuks 2, kuid otsustasin siiski tellida ühe, kuna mitu oleks seal seinal vist naljakas jäänud... Aga need kaks postrit on ikka veel südamel ja mõtlen, kas ehk tellin ja saan vastavalt tujule vahetada. Mulle nii meeldivad need kukupesa lillepildid, hingel on veel see Bloom II (mul Bloom I) kui roosid ja pojengid. Kuid mulle tundub, et rohkem kui üks läheks seal liiga kirjuks...

Rebasega padi Prismast, oliivipuu ja selle ümbrispott Gardestist, vääris-mägipalm ja selle pott Bauhofist.

Kuid ma ei ole välja mõelnud, mida raamaturiiuli lahendusega teha. Ma ei taha sinna tavalist raamaturiiulit, kuna ilmselt ka kõrge kapp sinna ei sobi. Korra oli mõte teha pikk ja madal raamaturiiul mille peal oleks istumiskohad... Teine mõte oli teha sinna trepikäsipuu juurde selline lahendus, kuid siis ehk läheb koridor liiga kitsaks... või mitte.

Midagi sellist oli korra mõttes... Kuid siis jääks see nurk, kus raamatud hetkel on ikka tühjaks ja sinna vaja muud mõelda.


Kommentaare ei ole