"Söögituba" ja leiud

Olen avastanud end mõtlemast, et ikka päris raske on korraga välja mõelda, kuidas kodu kujundada, milline ma tahan, et välja näeks ja mis asju osta ja samal ajal meeldivad asjad leida eelarve piires. Asjad, mis mulle korteris meeldisid enam majas ei meeldi ja ei "sobi". Ma ei ole suutnud välja mõelda, mis väljanägemist ma oma kodunt tahan- mulle meeldivad, kuidas samas ma ei taha täielikult stiilipuhast nt scandic kodu, samuti mitte countryhouse ega shabby chic'i, meeldib romantiline ja on meeldima hakanud antiikne... Kuidas neid kõike mixida, samal ajal, et liiga kirju ei tuleks...

Mis ma majas tahan oleks see, et jääks sama avar, valge ja valgusküllane ehk vähemalt kuna köök-elutuba on avatud siis siin seinu ei hakka värvima. Seinad on valged ja põrand puidutooni. Mingil määral sai määravaks servandi hall (ja pealmine puidutoon) ja IKEA väljavalitud köögikappide hall toon (mis kunagi plaanis).

Söögitoa osa toast  on hetkel esimene, mille kohta võiks öelda, et justkui valmis. Väljaarvatud see, et kuna köögikapid puuduvad on suur hulk "kola" aset leidnud servandis, kindlasti tahan sealt ära viia vinüülid ja kõik, mis nö lahtistel riiulitel ja osa, mis peal on, välja paistab. Kuna ta oli alguses lisaks lauale ainus tasapind köögis siis sai suur osa asju sinna pandud ja sinna hetkel on need ka jäänud.

Laua jättis omanik sisse, kuigi tal on mitmeid vigastusi ja välimus ei olnud meeltmööda, siis suuruse poolest ideaalne ja tundus hetkel ebavajalik uut lauda ostma hakata. Otsustasin, et tahan laua pealt õlitada servandiga sarnaseks pruuniks ja jalad valgeks, kogukulu umbes ~50€, õli- ja värvi endiselt alles, kuid mõlemat vaja üks kiht veel lisada (pildil üks kiht õli, kaks kihti värvi). Kuigi servant on antiikne, siis värvituna mõjub ta kuidagi ajatult ja lõpuks hakkas mingil määral sellest mingi stiilimõte mu peas sündima, et kuidas edasi, et kõik kokku võiks sobida.


Pean end kokku võtma ja servandi ära sorteerima, alguses paigutasin vinüülid sinna (ja mängija veinikapi peale), kuid siiski vinüülid seal kriibivad mu silma (koos kõige muu pahnaga). Tegelikult tahaksin servandi ülemise riiuli kohale paigaldada pokaalihoidjad, kuid mul on ainult üks mure - kass. Seega ma ei tea, kas mu plaan sinna ja riiulitele pokaale ja nõusid panna on hea mõte. Servandi peale peaks alles jääma vaid küünlaalus, supitirin ja ehk koogialus puuviljadega ning ilmselt tuleb juurde mõni lillevaas. Oeh kui puudust ma köögikappidest tunnen.

Kuigi ma oleks võinud pildi jaoks servandi tühjaks teha siis see peegeldab tegelikkust, mis mind ka ennast häirib, aga mingi hetk kolides ehk tekib (kel rohkem, kel vähem) seda segasummasuvilat - köögimööbli puudumine annab ikka julmalt tunda. Kontoritoas on kastidega erinevad kuivained, kastmed, veel nõusid, ahjuvorme, köögitehnikat jne, mida kuskile pole panna ja iga kord kui sinna tuppa satun sööb see mul sees tükke, kuna nii tahaks, et kõigel oleks juba oma koht ja kontori-külaliste toas ka kontor.

Ainus pilt, kus näha, milline laud enne oli. Selline lakitud läikiv oranzikas, jalad olid samasugused.

Mis ma praeguseks kokku olen ostnud:

Hallid sametised söögitoolid puidust jalgadega (mõtlen veel, kas õlitada, värvida valgeks või jätta nagu on). Leitud soovist 80€-ga 6tk+tumba.


Koos servandi ostuga tekkis soov osta ka efektne supitirin, alguses olid täiesti teistsugused mõtteis, kuid leidsin ideaalse Antiigilaost (Volkstedt oma). Valge koogialus varasemalt Prismast ja sealt pealt lillekujune kauss H&Mist, võitoos hoopiski K-rautast. Täiesti erinevatest kohtadest ja erineva ajalooga, kuid sobivad omavahel oma valges lihtsuses sarnaste kuldelementide poolest kokku.Joogiklaasid Gardestist, tüki kaupa müügil ja ostsin eraldi 6 tk, ca 4-5€ klaas. Joogialused samuti varasemalt juba Gardestist. Korterist välja kolides tuli tõdemus, et mul ei ole pea mitte midagi sarnast rohkem kui 2 (va söögiriistad ja pokaalid), igasugu taldrikuid olin siiani kokku ostnud peamiselt vaid kahe kaupa kui meeldisid. See õhumullidega klaas on mu lemmik-lemmik, joon kõik oma joogid sellest...Taldrikud Maximast - üks taldrik oli vist soodukaga 3-4€? Minu jaoks super leid, see muster meenutab natukene pitsi, jääkristalle vmt, matt ja läikivam-kõrgem pind/muster koos.

Countryhome element ehk Wrendale vaas Rahva Raamatust. Tegelikult üllatav kui palju erinevaid kodusisustusleide ja huvitavaid, mida mujal ei ole raamatupoodidest võib leida. Soovitan silmad lahti ja meeled avatult ka mujal ringi vaadata kui vaid "spets"poodides, näiteks ehitupoodides on väga huvitavaid leide. Wrendale asjad ehk nende loomade joonistused on lihtsalt i-m-e-l-i-s-e-d, ma nii tahaks kõiki nende kollektsioonide tasse. Vaadake vaid neid joonistusi neil kruusidel...Minu väike sõltuvus on nüüd Soov'i ja erinevaid antiigipoodide lehti jälgida (lemmik on OldEurope, kust ka servant pärit). Söögitoolid sain soovist 80€ 6tk+hall tumba (lisaks transport) ja samuti halli sametist kattega 180x200cm voodiraami 40€! Praegu on veel puudu elutoas tv-laud (vinüülikapp), magamistoast öökapid ja kontorimööbel.... Ja sada muud asja, mis kohe meelde ei tule alustades vannitoamööblist lõpetades tegeliku garderoobimööbli ja õue söögilaua ja toolidega. Raske endale korrutada, et kõike korraga enamasti ei saadagi. Tuleb endaga vahepeal nagu lapsega rääkida.

Kommentaare ei ole