Synlab - Terviseriski pakett

Oskab keegi öelda, kas selline blogimisstiil nagu kogemusblogi on olemas? Ma ei satu just väga palju oma blogisse niisama jutustama (mõeldes, et keda ikka huvitab), siis just erinevaid (eriti positiivseid) kogemusi kipun ma jagada tahtma. Lootes, et ehk on ka teistele kasuks või huvitav.


Synlabist on ilmselt kõik kuulnud ja viimasel ajal teevad nad ka väga aktiivselt reklaami, siis ehk on kellelgi, kes kaalub või kahtleb ka sellest natukene kasu. Ise tegin selle kõik juba läbi.

Olen ka Synlabist varem kuulnud ja seal erinevaid pakette kaalunud ja mõelnud, et tahaks ehk midagi täpsemalt teada. Kuid mul on väga-väga hea perearst ja siiani pole probleeme olnud ja olen saanud kõik vereproovid ja uuringud tehtud, mida mul vaja on. Näiteks paar aastat tagasi avastasime kilpnäärme autoimuunhaiguse ja nüüd umbes korra aastas annan korduvvereproove, kuna suure tõenäosusega areneb see üks hetk, kas üle- või alatalitluseks.

Kuid Sylabis ongi selline pakett, et kui midagi otseselt viga ja kurta pole, siis perearstile päris niisama ei lähe, et kaebusi pole, aga tahaks teada, et kas ikka olen terve. Seega kui konkreetseid kaebusi pole siis Synlabi terviseriski pakett võtab täpselt igast osast natukene ja annab üldisema ülevaate tervisest. Kui kusagil midagi nihu tundub olevat siis on mitu võimalust - võib lasta synlabis lisateste teha, võib võtta sealt arstiga konsultatsiooni või võtta tulemuste leht näppu ja minna sellega oma perearsti juurde. Arstiga konsultatsioon ei ole kohustuslik ja ise ei pea arst olema, et tulemusi lugeda, kuna kõigi tulemuste juures on "normaalsed" väärtused märgitud ehk saab ise vaadata, kas ja kus mingi kõrvalekalle on. Või näiteks mõni näit väga miinimumi või maksimumi piiril. Synlabi enda lehel on ka täpsemalt kirjeldatud, mida mingi test näitab. Näiteks kui tundub, et glükoosi näit on minimaalsel piiril, kuid ei tea täpselt, mida see tähendab või kas peaks muretsema siis saab selle kohta rohkem lugeda synlabi enda lehelt glükoosi alt.

Kogu protsess käis väga kiirelt ja kergelt. Me läksime 31.12 hommikul vereproovi andma (soovitatav anda hommikul ning ilma söömata ja joomata). Tartus oli hommikul pisike järjekord kuid saime verd andma väga kiiresti (sain üksiti seal samas ka geenidoonoriks hakata) ning seetõttu võeti kuus ampulli verd. Ma ei ole kindel, kas kahekesti kokku seal pool tunnikestki olime.

Kuna käisime 31.12 verd andmas ja nagu teada on 1. jaanuar riigipüha siis uskumatu oli see, et vereproovi tulemused olid juba 2. jaanuaril kell 15 mul meilil. Uskumatult kiire!

Igatahes sain kinnitust, et mu tervisega on kõik hästi ja nii nagu ette kujutasin. Veri on korras, kuna just olin viiruslikus nohus siis need näitajad olid viimasest normaalsest piirist natukene kõrgemal (mis on täiesti ok), samuti oli viimasel piiril mu kilpnäärme näitajad (samad näidud, mis muidu perearstilt saanud, ehk sel piiril, kus näitab, et vajab jälgimist). Ning kuigi veri on korras siis rauavarusid peaks täiendama (kisub minimaalse piiri poole), kuid D-vitamiini jmt on kõik suurepärane.

Muidugi võib taolise testimise võimalusega natukene hüpohondrikuks ära minna, aga samas kuna testid ise enda raha eest siis ega keegi ei keela. Kuigi mul ei ole otseselt midagi väga kurta, siis vahepeal tekib  mingi toiduga kõrvetisi (pole veel ise seostanud täpselt, mis tekitab), kui tundub ka, et mingid toiduained mulle ei sobi ja kunagi lõi näiteks lillkapsast süües välja allergia, kuid see oli ühekordne. Otseselt probleeme pole, et peaks arstile proovima, samas huvi pärast isegi tahaks teada, mis toiduained mulle ei sobi ja mida võiks vältida. Samuti on võimalik teha ka täpsemalt erinevate vitamiinide ja mikroelementide uuring kui ka konkreetsema probleemi korral nagu mul kilpnäärmeproovid.Kommentaare ei ole