☑ Riia IKEA (pisiostud)

Kuigi ma kodus tükk aega naljatasin, et Riias avati IKEA ja peaks sinna minema siis esimesel avamise nädalavahetusel ka ma sinna jõudsin. Tegelikult küll selle pärast, et Riiga oli kaaslasel vaja nagunii minna siis sättisin end ka seekord kaasa. Ikea enda pärast ei oleks hakanud küll sinna spetsiaalselt sõitma, aga kuigi tundus naljakas selle (esimese) massihullusega kaasa minna siis ometigi läksime. Käisime pühapäeval ja oiii, mis metsik rahvamass seal oli - hiljem muidugi õhtul lugesime, et natukene enne seda oli seal vist tuleteõrje alarm tööle hakanud ja maja oli tühjaks aetud. Kui jõudsime siis sissepääsus oli saba ja mõtlesime küll, et kas hakkame minema, aga tegelikult olime miski paari minutiga sees - see liikus kiirelt. Söögijärjekorrad olid veeeel hullemad, kuigi kõhud oli meil tühjad küll jätsime seal söömise vahele. Ning hoolimata suurest rahvamassist siis kuigi järjekorrad tundusid pikad liikusid need tegelikult mõistliku kiirusega. Ma nüüd ei tea oli ehk 10 minuti kanti? Kas see just mõistliku kiirusena enam tundub, kuid samas arvestades seda massi ei olnud nagu hullu, kolmekesi järjekorras polnud igav ka.Sees oli küll rahvast palju, aga ei midagi katastroofilist. Kusagil messidel ja laatadel on rahvast rohkem ja ruumi vähem. Sees miskeid pilte ei hakanud tegema. Teisel korrusel on siis erinevad näidiste saalid ja all korrusel poe osa. Otseselt vajadust millegi järgi ei olnud, samas mõtlesin, et narr oleks ka tühjade kätega minema minna. Õnneks seda muret polnud. Midagi üleliigset ka ei ostnud ja pigem mõnigi asi jäi ostmata. Teadsin, et tahangi vaadata söögiriistu, riidepuid, käterätte ja purki ja kõik need, ka leidsin. Tahtsin nuge-kahvleid-lusikaid juurde, vaikselt olen neid juurde ostnud ja välja vahetanud (mulle üldse ei meeldi puidust või plastikust osaga söögiriistad) ja ideaalse 24-se komplekti (kuus nuga, nuus kahvlit, kuus supi- ja kuus teelusikat) 11,99€.

Riidepuid tahtsin tegelikult neid sametkattega (või traadist), aga peamine eesmärk oli soodsa hinnaga erinevad laiad puidust ja plastikust riidepuud õhemate vastu välja vahetada, et rohkem riideid rippuma mahuks. Ikeas olid õhukesed plastikust riidepuud (tunduvad tugevad) kümnene komplekt 1,49€! Pisike neljane kätekuivatusrätikute komplekt oli 1,99€. Suuruste ja värvide valik oli korralik.Edasi ma enam hindadega nii kindel pole ja pean kodulehelt asjad tšekiga kokku viima... pisike õhukindel purk, mida ma "üleliigsele" suhkrule (e suhkrule, mis suhkrutoosi ei mahu) oli 2,99€
Üleval näidistoas jäid mul silma hästi ilusad pastelsed roosad kandilised (serveerimis)taldrikud ja alt sain viimase! Taldriku hinnaks vaid 2,99€, söömiseks ei plaani kasutada, aga täpselt paras, et miskeid snäkke lauale panna.Mitte planeeritud ostudest lisandus korvi ka üks pisem tavaline kööginuga hinnaga 5,99€ üks pajalabidas ja tangid (nö kõige odavamad plastikust) mõlemad hinnaga 0,79€. Pajalabida viskas kotti kaaslane, et minevat vaja, tange tahtsin mina, sest nendega on mõnus näiteks ahjust vorste võtta või ümber keerata. Samuti ostsin ka ühe koogilõhnalise suure küünla, selline mõnus lõhn, mis teeb pimedad õhtud õdusaks.


Selleks korraks kõik, kuna rahvast oli nii palju siis ei viitsinud üldse süveneda, eriti kui otseselt midagi vaja polnud. Küll aga on millalgi plaan ka riiulitesse, voodipesudesse (seal pidi ka 200x200 tekikotte olema, mida ma otsin nagu tikutulega taga), hoiukarpidesse jmt pudipadisse. Tegelikult oleks paar kandilist taldrikut veel võtnud ja kuumaaluse jmt, aga eks on järgmine kord ka miskit võtta :D. Laupäeval vaja nüüd uuesti Riias käia, aga isegi kui kaasa lähen siis ilmselt teist korda enam sinna ei viitsi minna. Ja kellel ongi plaan pigem pudipadi osta siis vähemalt lähipäevil jätaks teise korruse vahele ja alustaks kohe alt.

Aga üldmuljed oli super, poeruumi on metsikult ja kui peamine huvi inimestel ära kaob siis on seal kindlasti mõnus ringi käia ja ka näidistubadest inspiratsiooni ammutada. Sisustuse ja ideede poolest oli väga ägedaid lahendusi.

Nagu viisakad inimesed siis alkoholi ei ostnud grammigi, kuid käisime läbi ka DEPOst, kust alati varun kassile hea hinnaga erinevaid konserve (nt applaws) ja endale võtsin küpsised (pildilt näha, need imehead, eelmine kord käies ostsime ja ei saa pidama. Sellised võised ja kakosed - sulavad suus).

Kommentaare ei ole