Instax mini 9 lisad (fotopaberid, album, kaamerakott)

Kes mind instagramis jälgivad ehk märkasid, et olen nüüd ühe roosa polaroidkaamera Instax Mini 9 omanik. Avastasin, et ega see polaroidkaamera miski väga odav lõbu polegi - fotopaberid on päris kallid, kuid mujalt (loe välismaalt) ostes saab neid tunduvalt soodsama hinnaga. Eriti mida suuremas koguses osta. Ma enne väga selle maailmaga kursis polnud, aga minu jaoks tuli üllatusena see, et kui pea kõikidel asjadel on olemas odavamad analoogid siis fotopaberitele ma miskid muud ei suutnudki leida - ükskõik kuhu vaatad meie poed, ebay, aliexpress, wish, joom, amazon jne kõikjal on müügil need ühed ja samad originaal Fujifilmi fotopaberid.


Kuid kõige pealt muljed Instax Mini 9 kaamerast endast. Kaamera on nunnu, idee on nunnu ja polaroidid on mulle alati meeldinud, kui tegelikult see miniformaadis foto on ikka päris väike. Kes täpselt seda ette ei kujuta siis üks pilt (fotopaber) on umbes pangakaardi suurune. Kellel võimalus soovitan pigem osta mõni wide polaroide tegev kaamera. Samas on polaroidil ja just polaroidkaameral oma võlu, kuna seda hetke, mis pildile saab saabki vaid jäädvustada korra. Kui teed peol selle pildi ja annad näiteks sõbrale siis seda pilti ongi vaid üks. Samuti on Instaxi kaamera aksessuaar omaette, või sisustuselement.

Kes tahaks justkui polarroidide võlu nautida ilma polarroidkaamerat ostmata siis müüakse pisikesi printereid (sisse lähevad samad fotopaberid) millele saad näiteks oma nutitelefoniga tehtud pilte ilmutada. Natukene rohkem "untsumineku kindlam" ehk ise saad valida, millist pilti sa ilmutada tahad ja kui palju. Eriti alguses, kus polaroidkaameraga harjumine võtab aega, et saada paika fookus (kuna see, kust läbi vaatad ei ole sama keskpunktiga, mis objektiiv) ja valgus (näiteks siseruumides pildistades). Seega alguses on hästi palju katse-eksitusmeetodil õppimist, kus kindlasti nii mõnedki fotod ei tule välja sellised nagu soov on ja siis ongi hea saada fotopaberid võimalikult soodsa hinnaga kätte. Samas kaamera enda kasutamine on üpriski lollikindel - vajutad objektiivi välja ja kaamera on tööl, indikaatortuli näitab ette, mis reziimi peale keerata ja kaamera paned kinni objektiivi tagasi sisse lükates. Patareid sisse, fotokassetil on nooled juures, mis pidi kassett sisse käib - loendur näitab mitu pilti veel teha on ja samuti on näha, kas ka kassett on hetkel sees või ei (et kogemata tagust lahti ei teeks ja fotopabereid ei valgustaks).Kuna avastasin enda jaoks ka ühe täiesti uue poe siis mõtlesin jagada tellitud asju kui ka neid müüjaid, kellelt tellisin ja sain oma asjad ilusti kätte. Jäin kõigi toodete kvaliteediga rahule, tellitud fotopaberid saabusid ilusti kinnised ja mitte muljutud pakendit. Kõige kauem neist tuli kott umbes ligi kaks kuud.

Mida ma tegelikult tahtsingi ka teistele kaamera (ja printeri omanikele) soovitada (tegelikult soovitan kõigil tehnikahuvilistes külastada) on selline lehekülg nagu TomTop.com. Ise avastasin selle lehe Bonusway kaudu kui otsisin a) poode, kus müüakse tehnikat b) mingit sooduskoodi c) kogun boonuseid. Oluline oli, et leiaksin võimalikut soodsa hinnaga (kuid usaldusväärse) pakkumise/lehekülje. TomTopi kasuks räägib see, et postikulu on seal tasuta ning kaup jõudis Eestisse u kahe nädalaga. Pakk oli jälgimiskoodi järgi jälgitav.


Esimeseks katsetuseks võtsin 20 tk valge raamiga kõige tavalisemad fotopaberid ja hinnaks tuli 12.91€. Esimest korda võõrast kohest ise ei julenud täispangale välja minna, kuid 50 komplekte tellida tuleb soodsam. Igatahes antud lehekülg on usaldusväärne!

Siis tuli jooksvalt mõte ka, et tahan mustvalgeid fotopabereid, aga kuna selleks ajaks veel tomtopi tellimus mul käes polnud ei julenud igaks juhuks samast kohast tellida ja läksin oma turvalise valik ebay peale üle. 10 mustvalget fotopaberit sain kätte 9,55$.

Kuna polaroidpildid on tegelikult võrdlemisi valgus ja näppimistundlikud siis kõige paremini säilivad nad fotoalbumis. Seega piltidele, mida on soov säilitada (mitte nt riputada seinale, külmikule, jagada laiali vmt) siis 64 taskuga fotoalbumi sain ebayst ainult 4.26$ eest ja kvaliteedilt ei jää see kuidagi kõikjal mujal müüdavatele fotoalbumitele alla.
Kaamerale kotti ootasin kõige kauem ja olin juba kartmas, et see minuni ei jõua, aga poolteist kuud hiljem see siiski minuni jõudis, ei tea, kus rändas. (Olen ilmselt joomi tellimustega ära harjunud, kus 90% asjadest jõuavad minuni nädala-kahega). Kaamerakoti kvaliteet on samuti täiesti hea, kuna ma photoshopis müüdavaid ise ei katsunud siis võrdlusmoment puudub. Kuna äsja lahti pakituna kaelarihm veel hoiab imelikult, siis muidu materjalid, õmblused, detailid jmt on kõik hästi tehtud. Kaamera käib kotti nö jõuga ehk kõigepealt nurga all objektiiv ja siis õrna survega läheb terve kaamera kere. Pealmine klapp on tagant kahe trukiga eemaldatav (pildistamiseks) ja klapp kinnitub eest magnetiga, et pealmine pool pealt lahti ei vajuks. Koti tagaküljel on ka pisike tasku kuhu ma zoomifiltri paigutasin (mis küll vist mõeldud piltide hoiustamiseks) - hea alati kaasas kanda ja kotil siis külgedele kinnitatav kaelarihm. Kott ise maksis 9.32$, mis võrreldes meil poodides müüdavate kottidega on väga hea hinnaga saadud ja ootamist väärt. Vaatasin just, et fotoalbumi olin ostnud kolm päeva varem täpselt samalt müüjalt kellelt kaamerakoti ja fotoalbum tuli minuni väga kiiresti, seega ei tea, kus kaamera kott vahepeal otsustas ise ringi reisida :)
Tegelikult on valik erinevate kujundustega fotopaberite osas metsikult suur ja olen ka ise alles seda maailma avastamas. Mida peab silmas pidama, et kordamööda pole võimalik pildistada, näiteks, et tahan üht pilti värvilist, järgmist mustvalget ja kolmandat kollase raamiga. Vaid kogu kassett tuleb tühjaks pildistada ja seejärel saab panna järgmise kasseti sisse. Näiteks kui tahad ala lastest sünnipäeval minioni raamiga pilti teha, kuid järgmine päev näiteks vaja tavalise valge raamiga pilte teha siis põhimõtteliselt tulebki ära teha kõik pildid. Kaamera taguse avamine valgustab kassetis olevad fotopaberid ja kui soov nö vahetada siis teoreetiliselt on see võimalik näiteks pimedas kohas ja pimedas hoiustades (youtubes mõned katsed, et kus ka valgustatud kassetil ehk esimesed 2-3 pilti jäävad vigadega siis isegi ülejäänud ilmutavad end normaalselt). Kuid siiski läheb ka sellisel juhul kasseti uuesti tagasi pannes vähemalt üks pilt raisku, kuna sellisel juhul esimene fotopaber saadetakse nö katte pähe välja.

Samuti on erinevaid värvilisi filtreid, mida objektiivi ette saab lisada, erinevaid klepse ja silte, millega pilte lõbusamaks teha jne.

2 kommentaari

  1. Aitäh kasuliku info eest! Plaanin just ühele sõbrannale ilusat kinki. Ja mõtlesingi, et valiks https://www.kingitus.ee/sunnipaeva-kingitused mõne huvitava tegevuse ja siis polaroidkaamera juurde, et saab pilte teha ja omanäoliselt kogemuse jäädvustada.

    VastaKustuta
    Vastused
    1. Oo, nii tore kui selliseid sõbrannasid on :) Minu arust on mõlemad juba ka eraldiseisvalt täitsa arvestatavad ja ägedad kingitused, aga koos kindlasti on super! Usun, et sõbranna jääb rahule kindlasti!

      Kustuta