Reisile?! Meigikoti ja hügieenitarvete pakkimine

Kuna ma olen siiani alati käinud pikematel reisidel autoga, kus pole olnud nö pagasilimiiti ja paki kaasa, mis tahad. Või lühematel reisidel olen käinud ala spordikoti ja laevaga, kus pole palju asju vaja kaasa vedadagi. Siis seekord nädalaks lennureisile minnes ja nö mingitesse etteantud piiridesse mahtumine ja pakkimine osutus minu jaoks ühtlasi keeruliseks ja huvitavaks. Kuidas pakkida, mida kaasa võtta, mis on efektiivsemad analoogid, mida saab kasutada universaalsemalt, milleta ma tegelikult hakkama saan jmt. Kuna mul ilmselgelt aega on olnud üleliia siis olen küsinud teiste käest, lugenud blogisid, vaatanud videosid, ise mõelnud ja poes ringi käinud ja mõtlesin, et jagan ka kogemust, et ehk leiavad ka teised midagi kasulikku.

Hügieenitooted

 • Meigieemaldajaga eelimmutatud vatipadjakesed - ise ostsin neid rimist, kus olid valikus suuremad 50 tk pakk ja väiksemad 80 tk pakid ja mõlemad jäid vist 1-2€ vahele (täishind väidetavalt 5,99, sain 50 paki 1,79, eelmine kord nii kuu+ tagasi oli ka neil soodukas). Katsetasin neid ka kodus ja meigieemaldamine käibki nii lihtsalt. Lihtsalt teed vatipadja märjaks (nö vedelikku välja pressida ei tohi) ja eemaldatki näost meigi nagu ise vatipadjale meigieemaldajat pannes või niiskeid salvrätte kasutades. Nende eelis on see, et tegu pole vedelikuga, pista kasvõi käsipagasisse, pole ümbermineku ega ära kuivamise ohtu ning teiseks võtavad need ka vähe ruumi. [Isiklik kogemus puudub, kuid on ka olemas meigieemaldusrätikud, mida saab samuti vaid veega kasutada ja peaks eemaldama ka veekindla meigi, näiteks MakeUp Eraser.]
 • Meigieemaldajat sisalavad vatitikud - jällegi jäid silma rimis ja 24 tk pakk oli soodukaga 1,39, täishind olevat 6,99. Vatipadjakese sees on vedelikuga toruke, mille katki murdes valgub vedelik vatipadjakesse ja nii saab kerge vaevaga silmameiki kohendada (näiteks eemaldada valesti läinud lainerit, ripsmetušši jälgi laugudelt vmt). Ehk jällegi puudub vajadus vedelal kujul (silma)meigieemaldajat kaasa vedada. Ning endiselt võtavad vähe ruumi ja võta vaid niipalju kaasa kui vaja.
 • Niisked salvrätid - vahet pole, kas spets meigieemaldusrätikud või nö beebi omad, meiki eemaldavat mõlemad hästi ja sobivad nii näonaha värskenduseks kui ka vajadusel näiteks käte vmt pühkimiseks. On ka pisipakke kus sees 20-25 rätikud, mis võtavad ka käsipagasis vähe ruumi. 
 • Testrid! Testrid on reisimisel mu lemmiktooted ehk suurepärane võimalus on kaasa võtta igasugu pisikesi šampooni-palsami-dušigeeli testreid, mida ei pea pärast tagasi vedama (ja tihti ei pea muretsema ka lekkimise pärast). Samuti meeldib kaasa vedada erinevaid näomaskide ja näoõlide testreid ehk end vahepeal ka poputada. Pluss on see, et kui võttagi kodust kaasa siis tagasitulles on kott nende võrra tühjem ja kergem, et oste kaasa tuua.
 • Minitooted (mis mõneti lähevad testritega kokku) - tihti küll võib mõni minitoode olla samas hinnas mõne täissuuruses tootega, kuid kui on mõni toode, milleta ei saa siis on reisisuuruses komplektid mõnusad. Eriti kui näiteks kahekesi reisida siis suure tõenäosusega ei pea ka šampooni-palsamit-dušigeeli tagasi vedama. Mul näiteks ei ole väga oluline (eriti nädala jooksul), mis šampooni-palsamit või dušigeeli kasutan ja erinevad poeomad teevad oma töö hästi ära seega võin osta ka koha pealt poest ka kahele täissuuruses tooted ja need pärast isegi ülejäädes ära visata. Sellisel juhul ei ole kotis ka lisakaalu ja ei pea muretsema, et tooted võiks lekkida. Küll aga enamasti ei pruugi või ei ole juukseõlisid minisuuruses saada (ja minisuuruses on pigem kallid) siis Eestis on mõnusas suuruses Haski pudelid, mida reisile superhea kaasa võtta. Samuti kuivemas kliimas või meres ujumas käies piisab saab ka sama õliga niisutavad maski teha.
 • Paki tooted, mis võivad lekkida kokku ja veekindlasse kotti - nii igaks juhuks. Endal läbiproovimata nipp, kuid internetis laialt soovitatud, et lekke vältimiseks võib korgi maha keerata, pudelikaelale panna toidukile ja seejärel kork peale. Sellisel juhul ei tohiks ka natuke suurema surve korral toode korgivahelt (vähemalt nii kergesti) lekkida ja olles eraldi veekindlas kotis vähemalt ei määri lekke korral riideid ja muud kohvri sisu ära.  
 • Tahked või "kuivad" tooted vedelikke asemel - ideaalsed näiteks käsipagasiga reisimiseks. Päris mitmed firmad (Lush, Nurme jne) pakuvad šampoone tahkel kujul. Taolist toodet ei pea ka terves ulatuses kaasa vedama, vaid näiteks Nurme tahkest kehakreemist on samuti võimalik võtta endale kaasa vaid piisav "tükk". Samuti aerosoolpudelites kuivšampoonide asemel on valikus ka erinevad puudrit, mida siis sõrmedega saab juuksejuurtele kanda.


Konkreetselt mõnest tootest

Soojemasse riiki reisides on superhead tooted (/komplekt) Jeju Aloe sarjast. Minu lemmikuks on komplektis olev Universaalne 99% aloet sisaldav niisutav geel (saab osta ka eraldi), mis on sobilik kasutamiseks näol niisutamiseks, kehal, kätel kui tänu aloe sisaldusele on super vahend ka päikesepõletuse korral.  55 ml on ka suurus, mida võib käsipagasisse pakkida. 3x55ml komplekt geeli, dušigeeli ja näopuhastusvahuga maksab 11.90€

Joik huuleõli - Joiki looduslikku huuleõli kasuta tegelikkuses, kus tahad. Huuleõlina on ta superniisutav toode ja aitab ka kõige kuivemaid huuli parandada, kuid tegelikkuses ei juhtu ka midagi kui kasutada seda niisutava õlina näol (kasutada siiski omal vastutusel, ma ise julgen) näiteks kestenduse korral või ka küünenahkadel. KUID jälgida hügieenireegleid ja mitte siis äsja pesemata kätele seda kanda ja seejärel seda endale näkku vmt. Kuna tegu on rullikuga siis kõik nö bakterid rullimisel viiakse tootesse. Käsipagasis läheb arvesse jällegi vedelikuna.

Minitoodetest juba rääkisin, aga näiteks on olemas Eesti veebileht Minikosmeetika.ee, kus müüaksegi erinevaid reisisuuruses tooteid ja komplekte. Kuigi näiteks reisisuuruses šampoone, palsameid, hambapastasid jmt leidub ka tihti tavalisemates toidupoodides, siis minisuuruses deodorante ma mujal enda teada pole kohanud.  Kosmeetikatooted

 • Universaalsed tooted - kindlasti on ka Sul mõni toode või palett, mis sobib universaalseks kasutamiseks. Minu enda lemmikuks on Rimmeli Kate Sculpting Palette - mis sisaldab endas kuldsed-beezikad highlighterit, roosat põsepuna ja pruuni kontuurijat. Tegelikkuses sobivad need kolm tooni ka ideaalselt üksikuna või kombona lauvärvidena kasutamiseks. Kasutades samu toone nii näol kui silmadel viib tegelikult meigi hästi loomulikult üheks. Kolmese komplekti kohta ja võrreldes paljude teistega on kõik väga kompaktses pakendis. Näiteks pruuni kulmugeeliga (pintsliga kasutatav) saab väga ilusat ja kauakestvat igapäevast laineri joont teha.
 • Üksikud tooted palettide asemel - enamasti võtavad paletid megapalju ruumi ja on rasked, kui tegelikkuses kasutatakse sealt vaid mõnda tooni. Pigem võta kaasa üksikud lauvärvid (või nö universaalselt kasutatavad, ülemine punkt) või mitmed tootjad pakuvad kompaktseid tühje magnetiga palette, kuhu saad ise üksikud lauvärvid sisse panna seega on võimalik kasvõi igaks reisiks endale sobiv palett kokku panna. Seda võimalust pakub näiteks Inglot, kes pakub väga erinevas suuruses palette kui ka komplekte, kus saad ise kokku panna ala põsepuna, lauvärvid ja näiteks highlighterid.
 • Minitooted - nii mõnedki tootjat pakuvad samuti minitooteid või testersuurused kosmeetikatooteid, mis on ideaalsed reisile kaasa võtmiseks. Näiteks on olemas ka minisuuruses ripsmetušid.
 • Vähem on parem - üldiselt reisil, eriti soojal maal, meigitakse end vähem kui muidu ehk kui ongi kiusatus võtta kaasa näiteks mitu jumestuskreemi siis tasub üle mõelda, et kas ka tegelikult neid vaja läheb. Mitmeid peitekreeme saab tegelikkuses kasutada ka õrnalt üle näo hajutades ja täiesti võimalik, et rohkem polegi vaja. Vajadusel natuke peitekreemi silma alla ja seejärel ehk mõne punetuse peitmiseks ja sellest võibki piisata. 
 • Nipp! Ka oma lemmikut jumestuskreemi saad tegelikult väiksemasse anumasse ümber valada - selleks võib kasutada näiteks pisemaid läbipaistvaid topsikuid, mis on mõeldud näiteks huulepalsamite jaoks. Kui ka mõned kasutavad läätsekontenereid, kuhu ühele poole saab välja pumbata näiteks jumestuskreemi ja teisele poole öökreemi/primeri. Umbes nädalaseks reisiks peaks antud kogusest piisama. Näiteks saab tradehousest selliseid kosmeetikatopse 45 ml.
 • Nipp! Puudertoodete (nt lauvärvid, põsepunad) karpi võib panna vatipadja, mis peaks vähendmaa võimalust, et puudertooted reisides saab põrutada ja puruneb.
 • Meigipintslid - neile, kes reisivad tihedamalt tasub mõelda reisisuuruses natuke univeraalsete ja kompaktsete meigipintslite soetamisele. Kui võtta kaasa täissuuruses meigipintsel jumestuskreemile, puudrile, põsepunale, päikesepuudrile jmt siis tegelikkuses võtavad need üpriski palju asjatut ruumi kui saaks ka teisiti. Minu enda lemmik on näiteks kunagi avonist saadud kahepoolne meigipintsel - üks pool sobib põsepuna/puudri peale kandmiseks ja teine viltusem näiteks särapuudri või päikesepuudri kandmiseks - kuid ruumi võtab ühe pintsli jagu.
 • Võimalusel paki kaasa need kosmeetikatooted, mida sa tead, et sulle meeldivad, oled harjunud kasutama ja töötavad koos. Reis ei pruugi olla parim variant millegi uue proovimiseks - näiteks ripsmetušši kui avastad reisil, et uus ripsmetušš jätab kõikjale jälgi või põsepuna toon sulle ei sobigi. Samuti alusta pakkimist samas järjekorras nagu endale meiki teed kindlustamaks, et midagi olulist maha ei jää. Võimalusel ära paki ühest tootest mitut varianti (nt ripsmetušš, jumestuskreem, põsepuna vmt), vaid vali üks mille puhul oled kindel, et antud toode sulle sobib ja meeldib.
 • Värvi enne reisile minekut kulmud, sellisel juhul on ärgates juba tihti peale "nägu ees" ja vajadus kulmutoodete järgi pole nii suur - eriti rannapuhkuse korral.

Muud olulist ja ehk mitte nii olulist

 •  Enamasti on majutustes olemas föönid (tihti see toa informatsiooni juures kirjas), seega fööni olemasolul majutuses saab kohvri selle võrra tunduvalt kergemaks. Küll aga pole need föönid tihti parimad - kui reisimist on tihedalt, kus mahutavus ja kaal on olulised siis pigem mõelda reisifööni ostmisele.
 • Käterätid on minu jaoks tihti selline asi, mida ma ei taha kaasa pakkida suuruse ja kaalu pärast. Mõnes hotellis (näiteks soojemasse paika reisides) on küll märge juures, et käterätte nt hotellist välja ei või vedada. Kuid võimalusel tasub end kurssi viia, et mis täpselt on hinnas ja kui pole mis lisatasu eest näiteks käteräti ja/või rannatooli rent on ja võimalusel käterätt maha jätta. Eestis saime jyskist näiteks rannarätid u 3.50€ eest ja olenevalt sihtkohast on võimalik, et rätti võib olla soodsam ka osta. Kui soovidki rätti kaasa võtta siis soovitan vaadata mikrofiibrist rättide poole, need on kergemad, samas imavad rohkem ja kuivavad kiiremini.
 • Reis ei muuda harjumusi - kui tekib tunne, et tahaks end reisil mingil hetkel üles lüüa ja näiteks võtta kaasa viis erinevat tooni huulepulka/läiget vmt siis tasub mõelda reaalselt. Ma olen pea alati kõikjale minnes ülepakkija ja ülemõtleja, kuid kui tegelikkuses ma igapäevaselt huulepulkasid ei kasuta siis ükskõik kui palju ma mõtlen, et ma reisil kasutan, seda tegelikult ei juhtu. Seega minu puhul kindlasti ei tasu kaasa pakkida viit erinevat huuletoodet, isegi mitte kahte. Üks universaalne nude toon ehk maksimum.
 • Milleta saad hakkama - milleta mitte? On mõned teritatavad silma- või huulepliiatsid? Terita enne reisi ära ja umbes nädalase reisi saab ilusti hakkama ilma teritajat kaasa vedamata. Või vali tooted, mis ei vaja teritamist. Saad hakkama ka ilma ripsmekoolutajata? 
 • Juuksehari - oleneb väga palju juustest ja harjumustest. Näiteks tangle teezeri reisihari võtab ka niisama käekotis väga vähe ruumi, et seda on lihtne kaasa võtta. Kuid näiteks ma ise tunnen, et sellega saab vajadusel hakkama, aga ma ei ole fänn. Samas ka väga mitmed (ka tangle teezer ise) täissuuruses harjad ei kaalu just palju ega ei võta palju ruumi. Seega tasub korra mõelda, et kas on vaja seda kõige suuremat ja raskemad juukseharja kaasa vaja ja ehk piisab mõnest väiksemast-kergemast harjast või hoopiski kammist?
 • Lõhnade kaasa võtmine ära antavasse pagasisse ei pruugi purunemisohu tõttu olla parim idee. Kui siiski tahad lõhna võtta soovitan vältida ikkagi oma suurimas pudelis ja kalleimat lemmiklõhna kaasa võtmist. Mitmed firmad (nt travalo, kuid soodsaim ilmselt hiinast tellida) pakuvad reisisuuruses pudeleid, kuhu saad oma lemmiklõhna sisse pumbata ja enamasti on antud pudelid ka piisavalt tugevad, et ei tohiks puruneda kui ka pisikesed, et sobivad käsipagasisse. Samuti soovi korral lõhn kaasa võtta pakuvad mitmed firmad minisuuruses pudeleid kui ka pisikesi roll-on variandis või võtta ehk pigem kaasa näiteks ajakirjade vahelt saadud lõhnatestreid. 
 • Nipp! Raseerimiseks sobib tegelikult "hädaolukorras" juuksepalsam või õlid. Õliga saab veel uskumatult nahalähedalt raseeritud ja nahk jääb niisutatud. Seega näiteks tavalise dušigeeli asemel dušiõli kaasa võttes saab seda kasutada üksiti ka raseerimisel (soovitan muidugi enne kodus katsetada, et ärritust ei teki).
 • Kui tahad oma tooteid (pesuvahendid jmt) kaasa võtta siis võta kaasa näiteks poolikud tooteid, mida teistpidi enam tagasi ei pea tooma. 
 • Jätan pea alati juuksevärvidega olevad juuksemaskid kodus värvides kasutamata. Kuna erinevatel värvidel on erinevad maskid kaasa siis mõnest maskid piisab üheks korraks (hea näiteks spas või ujumas käies kaasa võtta) ja mõndadest piisab isegi 3+ korraks (oleneb ka juukse pikkusest). 
 • Kes on tihedam reisija siis erinevad subscription boxid on suurepärased erinevate testersuuruses toodete saamiseks.

Järgmisena plaanis veel kirjutada (ära antava) pagasi pakkimisest (mida ja kuidas) kui ka käsipagasist. Lingid on võrdlemisi suvalised, lihtsalt et tuua näiteid, mida ma täpsemalt mõtlen ja silmas pean. 

Mu enda reisini on hetkel 1,5 kuud aega ja reaalse pakkimiseni on veel aega, samuti pole mu kott kosmeetika- ja hügieenitoodetega jõudnud. Kindlasti on mul siit ka palju erinevaid asju mainimata ja eks palju sõltub ka inimestest ja vajadustest ja reisi pikkusest jmt. Lihtsalt ehk keegi saab veel ideid, kuidas mõnda asja millegi "reisitavamaga" asendada või mitut moodi kasutada. Seda, mis ma isegi reisile lõpuks kaasa võtan ma kindlasti hetkel ei tea - meigi osakaal kindlasti suureneb, testrite jmt oma väheneb. Peangi üle uurima kui kaugel mõni mõistlik pood ööbimiskohast jääb, et kas ja mida vaja kaasa vedada nt šampoonide jmt osas. 

6 kommentaari

 1. postitus nagu rusikas silmaauku ehk ruttan rimisse soodukaid jahtima :D mul alailma kõik meigieemaldusvedelikud lekivad kotis korgi vahelt ja need vatipadjad tunduvad ideaalsed

  VastaKustuta
 2. ♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥

  VastaKustuta
 3. Mul on tunne, et iluarsenali olemasolu ongi peamiseks põhjuseks, miks ma ei suuda minna nn seljakotireisile, et vaid käsipagasiga seigelda. Praegu nt on mõte et võiks Bulgaariasse minna ja otsin ka siit hotelle https://www.novatours.ee/puhkusereisid/bulgaaria/varna kuhu siis terveks puhkuseks oma käsipagasi + suure kohvriga sisse kolida, selle asemel, et võtta üks seljakott, sinna oluline kraam sisse visata ja no natuke rohkem riiki avastada. See sinu kirjutatud tekst on kindlasti abiks, et vähemalt proovida kraami kokku tõmmata

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Me läheme ka novatoursiga, aga Kreetale - läbi nende tuli majutus + lennupiletid tunduvalt soodsam kui ma ise suutsin leida + otselend 3-4h. Neil on jah 15kg ära antav pagas ja 5 kg käsipagas hinna sees - kuna mul reisikohvrid puudusid olin metsikus dilemmas, et mis kohver endale osta - et kas käsipagas, mis on ka tulevateks reisideks siis olemas (oleks ostnud nii pisikese, et mahub kõikidesse lennukitesse), aga otsustasime siiski keskmsises suuruses kohvri kasuks, mida ära anda.
   Aga ma ise olen metsik ülepakkija ja eriti ka autoga kuskil käies ma lihtsalt tean, et saan palju kaasa võtta ja valikut on ja tihti tuleb pool puutumatuna tagasi :D Seega üritangi hetkel ka ise mõistlikult võtta, et mida reaalselt kasutan ja mida tõesti vaja saab mõistlikuid asju reisilt osta.

   Kustuta
 4. tee kindlasti veel neid postitusi
  leidsin p2rism itu head nippi
  mida k6rvataha panna

  VastaKustuta
 5. Pärast selle lugemist mõtlesin et proovin beebiõli raseerimisel kasutada kunas vaht oli kodust just otsa saanud ja polnud jõudnud uut ostma. Superhea!!!!! Jäängi vist edaspidi seda kasutama!

  VastaKustuta