Rullmassaaž - ikkagi tagasi! Esimese nädala kokkuvõte
Midagi selles rullmassaažis oli ikkagi, mis tagasi kutsub... Järgmisel päeval andsid katsudes küll käed, kintsud kui tagumik tunda kuid sinikatest õnneks pääsesin. Istuda ka õnneks kannatas, aga ei salga üldse, et vahepeal oli justkui õrnalt valus. Aga ma ei tea, mis voodooga tegu võis olla, kuid ärgates oli teine tunne. Kui ma olen viimased kuud pigem istuva töö, ebakorrapäraste söömiste kuid hea toiduga juurde võtnud ja pehmeks muutunud, siis hommikul peeglist vaadates tundusid kõht ja sangad palju väiksemad. Lisaks kõndides olid mu skinny teksad kintsudest justkui laiemad (ja ma vihkan seda tunnet - mis eelkõige tähendab, et uusi teksaseid on vaja).Kui pimedal ajal pole seda energiat õhtuti pimedas end trenni vedada siis rullmassaaži jaoks aja leidmine on justkui kergem. Rolli mängib kindlasti ka see, et töölt on salong minust ehk vaid 5 min jalutuskäigu kaugusel kui see, et tegelikult ise ei pea seal füüsilist tegema ehk higistama ja hingeldama mind vähemalt see ei võta. Lisaks - nii hea on seda infrapunasoojust kiirgavat masinat seal "kallistada".

Pehmus, mis on kogunenud on plaanis sünnipäevaks seljast maha ajada (neli nädalat). Eesmärke ei sea, kuid omalt poolt siiski aitan kaasa juues palju palju palju vett ja vaadates toidulaud üle. Lisaks ka rohkem liikumist (näiteks hommikuti tulen tihti peatus varem bussipealt maha, et jalutada läbi pargi, mis võtab küll natukene kauem aega, kuid on seda väärt).

Selle jaoks, et tulemustel silma peal hoida ostsin nii kaalu kui mõõdulindi. Kaal peaks mingil määral olema diagnostiline, aga neid tulemusi ma väga ei usu. Igatahes algkaalus on 59.9, mis on minu jaoks natuke naljakas, kuna enda jaoks hakkab mul 60st ülekaal, mis piirilt ma tean, et peaksin end kohe kätte võtma, sest hiljem on tunduvalt raskem kaalus püsida. Kusagil 55 kg on minu jaoks ideaalkaal ja 55-57 kg vahel tunnen end hästi. Kuigi vahepeal mul kaalumise võimalust polnud siis teadsingi, et kaal on vahepeal umbes 60 ringi tõusnud (eeldasingi, et u 59) - seega otsest üllatust polnud. Minu jaoks on kaal suht selline, et jagunebki kehale - natuke siia, sinna. Kõige raskem olen olnud vist 62-63 kg peal ja kusagil 95% riietest läksid endiselt selga. Miinimumkaal nö täiskasvanu ea jooksul on olnud seal 50-52 kg piiril. Peamine mille järgi ma aru saangi, et kaalu on juurde tulnud/vähemaks jäänud on püksid, mis siis kas vöökohast-kintsudest jäävad kitsaks või vastupidi suureks (samas päris mitmed püksid venivad ka niisama välja).

Kuna ma enne esimest korda mõõte ei võtnud, siis mõõdud pärast esimest korda:

Pikkus: 170 cm
Kaal: 59,9 kg
Vööümbermõõt (kitsaim koht-piht / laiem koht- "sangad") 66/82 cm
Puusad: 98 cm
Tegime seal ka mõõtmised, kuid kahjuks ei kirjutanud neid hetkel endale ise üles. Samuti kirjutasin endale üles ka käevarred, reied, sääred ning näidud, mis ka minu kaal näitas (rasvaprotsent, kehamassiindeks, veeprotsent, lihasmass).

Eesmärk: max 4 nädalat ja kokku 7 korda (60min)
Esimene kord 11.12 (mis toimus ja kuidas muljed saad lugeda siit); teine kord 14.12

Teine kord oli igatahes tunduvalt "lihtsam" ja aeg läks poole kiiremini. Lihtsam selle poolest, et täpselt oli teada, millal poose vahetada - kuhu liikuda ning oskasin juba ise endale mugavad poosid leida ilma, et oleks nt puusanukke vastu masinat peksnud vmt. Seekord oskasin ise juba palju paremini end masina peal kaasa liigutada, leida just need valusamad kohad üles ja aega nö paremini sättida (nt selja puhul 4min jooksul tuleks end nii liigutada, et saaks alaselg - selja keskosa ja ülaselg). Ilmselt ka selle tõttu tundus kogu olemine seekord lõõgastavam. Kiirust viskasime natukene üles 66 pöörde peale minutis ja järgmiste kordadega järjest kiiremaks. Igatahes olemine pärast teist korda - mõnus! Ei jaksa järgmist korda äragi oodata.
Kõige parema tulemuse saamiseks tuleks käia nädalas 2-3 korda, kuid kui esimest korda käisin esmaspäeval siis kolmapäeval olid kintsud-käed veel õrnalt valusad, seega järgmiseks korraks saigi neljapäev. Peangi nüüd veel vaatama, kuidas täpsemalt viis allesjäänud korda enne sünnipäeva ära jagada, sest vahele jäävad nii pühad kui aastavahetus. Ning mis ehk kõik natukene keerulisemaks teeb on see, et vahele jäävad ka jõulud ja päris mitu jõuluistumist. Igatahes teen nüüd kahel järgneval nädalal nädala kokkuvõtted (plaan järgmised nädalad 2x nädalas jõuda) ja siis jaanuari esimesel nädalal korra.

Kommentaare ei ole