Kõrvaklapid - bluetooth või juhtmega?!

Sellel kuul leidsid tee minu koju kahed kõrvaklapid. Mõlemad samas hinnaklassis kuid ühed neist bluetooth ühendusega, teised juhtmega. Ühed temale (sünnipäevaks) ja ühed minule.
Ma ei ole ise väga tihe kõrvaklappide kasutaja, üldiselt ma niisama taustaks muusikat ei kuula ja kui tahangi midagi kuulata siis enamasti kõlaritest. Kõrvaklapid leiavad minu puhul rohkem kasutust siis kui tahan näiteks mingeid videosid, filme vmt arvutist vaadata samal ajal kui kaaslane tegeleb oma asjadega (vaatab telekat, kuulab muusikat vmt). Selle tõttu oligi tema soov pigem bluetooth kõrvaklapid, et ei peaks pidevalt avastama, et on juhtmega kuskile aheldatud (ja pole kassil juhet, mida närida :D). Algselt saigi temale kõrvaklapid sünnaks tellitud ja seejärel avastasin, et endale oleks ka ikkagi ühte paari vaja - vanad Koss klapid olid otsad andnud ja nööpkõrvaklappidega on tihti tüütu. Ma lähtusin oma valikul pigem praktilisusest, et vähemalt ei teki olukorda, et mõlematel klappidel on aku tühi, siis vähemalt ühed on majas juhtmega.

Hinnaklassist on mõlemad ~30 euri ringis (mõlemad klapid on mujal poodides ~50 euri ringis müügil). Kuna kõrvaklappidega mul kiiret ei olnud siis parima hinna-kvaliteedi suhte leidsin mõlemate klappide puhul Kaup24'st. Ma avastan ennast järjest tihedamini sealt tellimas kui kiirus ei ole oluline kriteerium, vaid on aega kaupa oodata (kuigi üldjuhul on kaup jõudnudki ~3 tööpäevaga) ning mitmed korrad olen ka erinevate kampaaniate otsa sattunud. Bluetooth klappide eest maksin postikuluga 30,50€ ja juhtmega klappide eest 26,94€ (sain sooduskoodiga vist ~20% alla).

Bluetooth klappidest osutusid valituks Philips SHB3060BK BT, mille puhul sai otsustavaks brändi ja hinna suhe (lisaks netist otsitud arvustused, kommentaarid), kõlarite suurus (32mm), disain + nupud klappidel (tegelikkuses olemas ma mikrofon, klappidelt saab kõnesid vastu võtta) ja otseloomulilt aku kestvus. Kaasas oli olemas ka laadimisjuhe. Antud kõrvaklappidel puudub juhtmega ühendamise võimalus. Väiksemat rolli mängis kompaktsus jmt.
Juhtmega kõrvaklappide puhul osutusid valituks samuti Philips, kuid SHL3260BK/00. Otsustavaks sai muidugi antud brändi ja hinna suhe, teisalt ei leia nende klappide kohta just palju arvustusi, aga need, mis on kiidavad neid klappe oma hinnaklassis parimateks ja tunduvalt kallimatega võrdväärseteks ja kohati paremaks. Minu puhul sai otsustavaks mugavus (pehmendused peavõrul ja pehmed suured kõrvapadjandid) ja 40mm kõladraiver (ning hea heliisolatsioon).
Ehk valimine käis täiesti "lihtinimese" tasemel, kus võimsused jmt eriti midagi otsustavat ei ütle ja võrrelda vägapalju ei oska. Kokkuvõttes saime mõlemad just seda, mida tahtsime. Enda klappe (juhtmega) oskan ma küll ainult kiita - polegi ammu sellist hetke olnud, et paned silmad kinni ja lihtsalt naudid muusikat. Heli on puhas. Katsetasin veel esimesena looga Jack White - Would You Fight For My Love (ma ei tea kaua mul iphone on olnud, aga üle aasta ja see siiani ainus lugu, mis mul telefonis on - mis üksiti on ka helinaks).

Aga julgen soojalt soovitada mõlemat mudelit - vastavalt vajadusele. Kuna bluetooth siiski kaotab helis kvaliteeti (fm-iga näiteks võrreldes) siis samas hinnaklassis saab juhtmega klappidega vähemalt muusikaelamuse paremini kätte. Mitte, et ühed halvad oleks, vaid teised on lihtsalt paremad. Mina igatahes olend enda klappidega ka just mugavuse osas ääretult rahul - ei hakka kuidagi rõhuma. Ja kuigi kaaslane oli raudkindel, et tema endale mingil juhul enam juhtmega klappe ei taha siis hetkel mul on küll kõhus tunne, et muusikakuulamiseks ta ilmselt nii mõnedki korrad minu omasid laenab. Või siis vähemalt hädaolukorras kui enda omadel aku tühi on :D


Kommentaare ei ole