Katsetused toiduga

Sattusin ükspäev ühe video peale, kus tehti buffalo stiilis lillkapsast (googelda nt buffalo cauliflower või vaata siit) ja kiideti jubedalt - mitu päeva vaatasin erinevaid retspte ja videosid. Eile ostsingi asjad ära ja täna siis tegin.
Esimene samm oli lillkapsast suupärasteks tükkideks teha ja siis jahu-vee-maitseainega seguga kokku määrida ja ahjuplaadile küpsema, seejärel teha chillikaste (ma tegin meega) ja lillkapsas sellega kokku määrida ja ahju panna. Hmm, õrnalt vist kukkusin läbi, vähemalt nii ma arvasin. Mainiks tegelikult ka ära, et ma üldse pole lillkapsa sööja ja ei teagi, kus või millal seda viimati sõin. Igatahes tegin nn hot sauce vähem kui oleks vaja olnud kui ikkagi tuli seda liiga palju. Lisasin ka juurde mett - ehk natukene liiga palju? Igatahes päris niii krõbedaks nad ei läinud kuigi oleks tahtnud (kärsatasin ka grillimisrežiimiga). Tõstsin endale igatahes taldrikkuse paraja portsu ja ütleks nii, et viimased ei tahtnud enam üldse kõhtu ära mahtuda ja siis enam ei tundunud maitsvad. Nüüd, aga käin iga natukese aja tagant köögis neid ahjuplaadilt nokkimas ja no nii head on, terve päev käinud nii ringi, et suu õhkab :D Kuigi retseptides oli umbes klaasitäis hot sauce ja supilusikatäis margariini, siis ma panin vist ee... pool pudelit (ala 140ml) ja hea hea koguse mett. Ja noo - korralikult kanged on! Aga head moodi kanged! Tänu meele meenutavad vist rohkem  ala crispy chicken in chili and honey't (minu lemmik) kui buffalo chicken wingse. Uuesti, aga ma vist neid siiski teha ei viitsiks - kanaga ikkagi parem. Samas kui nad praegu ala fritüürist või pannis õlist läbi laseks võiksid nad veelgi paremad olla? [Jajah, lillkapsaga tehtu peaks olema siis tervislikum variant :D] Lillkapsas oli ahjus nii 200 kraadi juures 30 minutit + 30 minutit.

Kuna nagunii juba lillkapsa juurde tegin dipikastme siis mõtlesin, et olen ammu ammu tahtnud proovita lavašist krõpse teha, juust oli ka nagunii kodus olemas. Siit tuli ka viga 2. Ma teadsin tegelikult, et enne võiks ju lavaši õliga ära määrida, maitseainetega kokku ja siis tükkideks lõigata (nt pitsalõikurigaa), aga ma targa peaga lõikasin enne ribad - seejärel kolmnurkadeks ja alles siis hakkasin maitseainetega mässama. Kas just väga suur suur viga oli, aga tunduvalt tüütum oli pintsliga neile õli peale määrida. Poolele kogusele raputasin pitsamaitseainet ja riivjuustu (no üliülihead on ja pitsamaitselised) ja teise poole tegin selle sama mee-tšillikastmega kokku ja samuti riivjuust peale. Kokkuvõttes on need lavašikrõpsud i-m-e-l-i-s-e-d. Kindlasti teen teinegi kord. Lavašikrõpsud lisasin ahju samal ajal kui ka lillkapsas küpses, seega 200 kraadi juures. Minutiteid ei jälginud vaid võtsin ära kui juust sulanud oli ja lavaš pruunikaks tõmbunud.

Dipikaste tuli lihtne. Maitsestamata jogurt - murulauguga toorjuust - till.


Kui juba retseptidest rääkida siis üks päev tegin suitsukanapastat. Pilt on küll nagu on - nii kuidas otse potist taldrikule kuhjasin, aga jah. Igatahes suure potitäie saab umbes 6€ eest, sellest tuleb umbes 6-8 portsu ja minu jaoks ka ideaalne tööle kaasa võtta. Samuti läheb sellega maksimum 20 minutit.

Lühidalt - kõige pealt vesi keema - seni kaua tükeldan suitsukana; kui vesi keeb siis penned keema - natuke enne lõppu (umbes kuuendal keemisminutil, kuigi pennede keetmisaeg on ~8minutit, siis terve paki jaoks on siiski kauem läinud) lisan ka suitsukana (mulle meeldib, et suitsukana natukene küpsem on, muidu pakist võttes kohati roosa, keda ei häiri võib selle sammu vahele jätta). Kurnan vee ära, tõstan korra poti kõrval pliidirauale ja lisan vahukoore + maitsestatud merevaigu ja uuesti pliidirauale. Millalgi olen juba tomati ära tükeldanud (kuidas aega on olnud) ja lisan kirsstomatit pastale ja maitsestan. Lasen vaikselt tulel paar minutit "haududa". Ahjaa, alguses panin ka ahju sisse ja enne kui kana tükeldamisena jõudsin hakkisin ka peekoni ära ja panin ahju küpsema. Pärast siis panen krõbedad peekonitükid otse taldrikusse pasta peale (mitte ei sega hulka) ja ausalt, see krõbe peekon annab väga väga palju juurde. Kastme võib muidugi ka suitsukana ja merevaigu-vahukoorega ka samal ajal nt pannil teha ja pärast kõik koos kokku segada või otse taldrikusse pennedele peale valada. Toimib mõlemat pidi - kuidas kellelegi meeldib :)Kommentaare ei ole