Garmin hübriidnutikell Vivomove sport HR

Oma armastuse ja elevuse igasugu tehnikavidinate vastu sain ma kindlalt oma isalt. Tehnikavidinad ei pidanud olema kunagi kõige uuemad, kallimad, ilusamad vaid oluline oli alati funktsioon ja see, et hinna-kvaliteedi suhe oleks paigas. Ehk selle teadmisega olen ma alati üles kasvanud, et kallim ja uusim ei ole parim, vaid kui ma midagi tahan siis oluline ongi miks (ehk mis otstarvet asi täitma peab) ja seejärel tulevad mängu ka tehnilised omadused. Mulle ei meeldi maksta üle, aga ma maksan hea meelega õiglast hinda.

Minu viimane, mitte nii vajalik, vaimustus on olnud nutikell/aktiivsusmonitor. Ühest küljest, kuna "kõik" kasutavad, jälgivad oma aktiivsust ja samme, kuid praktilisemalt poolelt ma tundsin puudu nutiomadustest. Kuna näiteks tööl käies pole mu kleitidel/pükstel tihti taskuid ja mu telefon jääb vedelema tuppa lauale. Mõni kord läheb kauem aega enne kui oma laua taha tagasi jõuan ja siis avastan ikka paar olulisemat vastamata kõnet või näiteks meili. Seega tundsin ma puudust pigem nutikella omadustest, et näha kui mulle kõne või meil tuleb ka juhtudel kui telefon ei ole mul lähedal.


Kuid mulle pole sümpatiseerinud nutikellade ja aktiivsusmonitoride suured ekraanid ja üldiselt sportlikud välimused. Üks Garmini kell oli alati see, mis igal pool nähes ikka mu pilku püüdis. Nii ilus ja naiselik. Ning üks hetk sai mu nutihuvi siiski võitu, et kui ma niikaua sellele mõelnud olen siis tuleb ära osta, kaua ma ikka mõtlen. Mõni asi on selline, mida võib endale osta rohkem ka tahtmise, kui reaalse vajalikkuse ja praktilisuse pärast. Ja Garmini kell oma välimuselt on justkui ilus käekell, mis sobib ilmselt paljude riietustega ka kokku.Garmini kell on justkui analoogkella, nutikella ja aktiivsusmonitori hübriid. Eemalt vaadates on tegu analoogkellaga, kuid kellal on all pisike ekraan, kuhu kuvab teateid ja infot. Ekraan tuleb nähtavaks kui kella keerata enda poole (vajadusel liiguvad seierid eest) või kellale koputades. Kellele meeldivad suure kellaga ekraanid siis ilmselt antud kell ei sobi, kuid kella toetavaks vidinaks on kindlasti telefon ja kõike, mida kell salvestab saab näha vastavast appist. Just tänu kellale tulevatele märguannetele (annab märku vibreerimisega) on tegu justkui nutikellaga, kuid samas tänu pulsimõõtjale on kellal olemas lihtsamad ja esmased aktiivusmonitori omadused (loeb samme, kaloreid, pulssi, stressitaset, jälgib und jmt). Samuti on kell veekindel igapäevastele tegevustele (dušiall ja vannis käimine, ujumine jmt). Kes tahab kella omaduste kohta rohkem lugeda saab teha seda SIIT Garmin.ee enda kodulehelt.Ning allpool ka pildid kuidas Garmin Connect IOSis välja näeb ja, mis võimalused on.
100% kindlasti ei saa käekella usaldada, st et vigu mõõtmistes  tuleb ikka ette. Näiteks kulutatud kaloreid arvestab ka baasainevahetuse (sisestatud kaalu, pikkuse) põhjal sisse. Kõrget stressitaset näitas ta mul sisuliselt terve tööpäeva jooksul (ma pole uurinud, et kas ta ehk nö õpib tundma, et oskab lõpuks ise arvestada minu tavapärast pulssi ja kõrgemat või võtab mingi normi järgi). Ning uneaega näitas ta mul juba õhtul 22st, kui tegelikult vaatasin voodis kella 3ni seriaali, käisin vahepeal isegi vetsus-köögis ehk jalutasin ringi.

Kuid esmamuljetena ma olen rahul. Tööl ja üldse on mega mugav, et näen kui keegi kirjutab/helistab ja kellega tegu on, et tean kas reageerida (kui telefoni lähedal pole). Pole ammu kella kandnud ja olen juba ära unustanud kui mõnus on käelt kella vaadata. IOSi puhul tulevad kellale need teated, mis on seadistatud tulema Notification Centerisse (Lock Screen ja Banneri linnukesed ei loe). Vahepeal tunnen, et suuren ekraan oleks mugavam, samas olen mega rahul käekella välimuse ja nende olemasoleva lisafunktsioonidega. Paari päevaga olen nii ära harjunud, et kell kogu aeg käe peal ja vaatama kella, ilma, teateid, samme jne. Kuigi mu telefon näitas ka samme (samas ei olnud minuga alati kaasas või nt käekotis ei näita õigesti) siis hetkel on kell motiveerinud küll rohkem liikuma. Samuti saab liituda erinevate challengitega.

Kui kellelegi tundus, et hübriidkell, mis on ilusa naiseliku välimusega kui nuti omadustega, mille puhul väike ekraan ei jää häirima, siis julgen soovitada.2 kommentaari

  1. Ilus kell - olen ise ka seda sama piilunud aga valget

    VastaKustuta
  2. Ilus tõesti! Kaua nüüd aku peab?

    VastaKustuta