Nutrikosmeetika?!
Oled ju kuulnud, et ilu algab seestpoolt või oled see mida sööd? Kui sa pole varasemalt kuulnud terminit nutrikosmeetika siis sisuliselt just seda see tähendabki – söö end ilusaks!

Ma olen nüüdseks sellises vanuses kus näen ka ise oma esimesi vananemise ilminguid ja kortsukesi. Jah, ma olen kasutanud niisutavat kreemi, silmaaluskreemi jmt, aga tegelikkus on siiski see, et välispidiselt on ikka väga raske midagi vananemisilmingute vastu ära teha. Ükskõik, kas olgu selleks soov vähendada kortse, kasvatada juukseid, küüsi vmt siis seespidiselt võetavad lisandid ja toit aitab alati rohkem kui välispidiselt on võimalik midagi ära teha. Seespidiselt võttes saab aidata juba probleeme ennetada.

 Peamine põhjus kortsude tekkeks on just see, et nahk ei tooda enam kollageeni juurde, ma olen endale küll tellinud kollageenitablette, kuid üldiselt siiski unustan neid võtta ja vajavad võtmis veega. Need Collagen Express kummikommid on sõna otseses mõttes kommid! Maitsejärgi ehtsad kummikommid ja niiii head marjase maitsega (maasika, arbuusi ja mustsõstra). Sellise asja söömist on raske unustada... Ning päevane kogus on õnneks lausa kolm kummikukommi. Samuti sisaldavad nad endas ka C-vitamiini.


Kollageen on proteiin, mida võib leida pea kõikidest keha struktuuridest: nahk, kõhred, kõõlused, sidemed ja sidekoed. Kollageeni vorme on 23, sealhulgas kolm põhitüüpi: I, II ja III tüüpi kollageen.
I ja III tüüpi kollageeni leidub meie nahas, juustes, küüntes, sidekoes, lihastes ja luudes, siis II tüübi kollageeni leidub enamasti liigestes ja kõhredes. Kuni 95% naha kollageenist on I ja III tüüpi kollageen. Kollageen hakkab kehas kaduma juba alates 25-eluaastast. Alates kolmekümnendast eluaastast kaotavad naised 1% oma naha paksusest igal aastal. Nahk muutub õõnsaks, kaotab elastsuse ning ilmnevad kortsud. Just seepärast on oluline kasutada kollageeni täiendavaid tooteid, et hoida nahk ilus ning ennetada kortse.Kes mind natuke lähemalt teavad (või on mu vannituba külastanud) siis ma olen aastate jooksul proovinud ära ka suure hulga erinevaid juuksetooteid ja vitamiine. Nii neid, mis on mõeldud peanahale määrimiseks kui toidulisandid. Juustetoodetega on minu jaoks tihti see, et ma ei oska hinnata mõju kasvule vaid just seda kuidas pikema aja jooksul juuste seisukord muutub. Mõningad peale määritavad tooted on tõesti avaldanud positiivset mõju nii juustele, peanahale kui kasvule, kuid siiski seisan sõnade eest, et tegelikult algab kõik seest poolt. Ei oma hetkel tõendeid selle väite vastupidavuse kohta, aga on meelde jäänud, et toitainete ja vitamiinidega olevat see, et juuksed saavad tihti selle viimase osa kui midagi üle jääb. Ehk teistpidi ka kui kehal on mingit vitamiini või ainet vähe siis juuksed on ka esimesed, kes ilma jäävad. Seetõttu olen väga rahul, et sain proovimiseks Keratine Forte Croissance kapslid kuna ma tean, et värvimise jmt ma rikun oma juukseid siis võimalusel tahan sinna võimalikult palju" tagasi anda" ja neid poputada. Minu arust mängivad (terved) juuksed ikka väga palju rolli kuna neist on inimese juures üpriski võimatu mööda vaadata.

Täpselt nagu pea kõigile on teada, et naha nooruse saladus on kollageen on väga suur võrdusmärk tõmmatud just tervete juuste ja keratiini vahele. Keratiin ise on juuste (ja küünte) peamine komponent.Croissance sisaldab endas keratiini, miliakiini (miliacin) ja horsetaili ning keratiin (koosneb 18 peamisest aminohappest) täitvat juuste soomuskihid, horsetail soodustab juuste kasvu ja aitab neid tugevdada. Lisaks tugevdamisele ja kasvule aitavad need kasvada tervetel ja tugevatel juustel ja vähendavad ka juuste väljalangemist.

 Ning kuna reisimine, ajavahe, teine kliima mõjub nii nahale kui juustele väsitavalt siis antud pakikesed on täpselt paras kogus, et oma nahka ja juuksed reisi ajal turgutada. Päike mõjub nii juuste kui naha seisukorrale seega on hetkel just õige aeg enne suve üks ennetav kuur läbi teha.

Kui tooted hakkasid huvitama mine vaata suuremat valikut Ultimate Beauty lehelt.

2 kommentaari

 1. Mul on töö juures vaadaka kaks ühevanust mutti,68-aastased! MÕLEMAD ON ENDA EEST KOGU ELU HOOLITSENUD, inimeste silme all töötanud.Üks näeb välja kümme aastat vanem kui ta on, kuigi on pool elu ka talisuplusega tegelenud,kortsus ja kollane.Veider on vaadata püsivärvitud kulme, millest hallid karvad välja kasvavad!Teine on kui ladvaõun, nahk õrn ja roosatav.Kosmeetikat armastavad mõlemad. Ma ütlen: sa oled selline nagu su geenid ette näevad ja mingi rahakadu kallile kosmeetikale pole väärt punnitamist.See lihtsalt ei toimi.Aga usk on parim ravim ja määre...

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Sellega on nii, et kui ei katseta ei tea ka. Kindlasti määravad geenid väga palju kuid usun, et ennetavalt on siiski võimalik nii mõndagi ära teha - vähemalt on endale ikkagi hea tunne, et olen üritanud. Usun siiski, et ilu algab seestpoolt (mida kosmeetika või selle armastus ei ole), aga alati saab tuua näiteid, kus elu aeg tervislik inimene on kortsus ja haige, samal ajal teine, kes on ehk elu aeg suitsetanud ja joonud elab hädadeta kõrgesse vanusesse.
   Viide kosmeetika oli siiski rohkem make up, mis ei mõjuta kuidagi naha, küünte ja juuste seisukorda, vaid siiski make up. Määretega on nii ja naa, nad aitavad kindlasti leevendada olukorda (nt ketendav nahk), kuid suuremad muutused algavad siiski seest poolt (kasvõi piisav vee tarbimine). Seda, mis oleks juhul kui ei tea kunagi, näiteks, kas mõne kreemi kasutamisest on kortse vähem tekkinud või nende tekkimist edasi lükatud - lihtsalt ei teki ühtegi võrdlusmomenti. Seda tõesti, et kreemid olemasolevaid kortse vmt kaotada suudavad ma pigem ei usu - vaid toimeained lihtsalt ajutiselt suudavad nahka pinguldada, kortsukesi täita jne, mis tekitavad ehk mõnel tootel selle wow efekti.

   Kustuta