Ahjus tehtud tacod
Tegelikult tahtsin teha "pehmeid" tacosid, aga ei leidnud neid pehmeid kesti(?) mitte kusagilt. Teise variandiga oleksin eelistanud neid pisikesi "kausikesi", aga ei olnud ka neid täna üheski kolmestpoest, kus käisin, saadaval. Valmimiseks kulub pm ainult hakkliha praadimise aeg + 10 minutit ahjus [~150 kraadi juures]. Sel ajal kui liha praadis jõudsin ahju sooja panna, otsida sobivad nõud ja kogu muu kraami hakkida.

Kõigepealt praadisin hakkliha [400g - piisab 12 kesta sisse ja u 4 inimesele] (lisa nt sibulat ja küüslauku) santa maria taco maitseainega (kui hakkliha on valmis, lisa pulber ja 100 ml vett ning hauta u 5 minutit). Järgmine kord lisaksin kindlasti hakklihale ka maisi ja ube, et saada veelgi ehtsam tulemus. [Kuna mulle avokaado ei meeldi jätsin guacamole välja]. Ülejäänud kogused läksid kõik silma järgi. Ladusin kestad klaasist ahjuplaadile üksteise kõrvale ja lisasin kõige alla kihi jääsalatit ning selle peale hakkliha. Sinna peale tükeldatud tomati ja paprika ning kõige peale läks kiht riivjuustu (oiii. ma oleksin seda rohkem pannud, aga siis oleks piltidele vaid üks juustukuhi jäänud). Seejärel panin nad kõik nii 10 minutiks ahju (kuni juust sulas). Kuna hakkliha tuleb otse pannilt siis tegelikult võib ka kestad enne ahjus soojaks lasta ja seejärel kogu kraami sinna vahele panna (siis küll ei saa juustu sulaks). Pärast ahjust välja võtmist lisasin kõige peale tükeldatud basiiliku ja spinati, ning piserdasin kõik tacod laimimahlaga üle.

Kusjuures kui keegi tahab nt tacosid, aga võimalikult ruttu ja vähese vaevaga siis soovitan vaadata toidupoodides olevatesse salatibaaridesse. Näiteks prismas on seal olemas juba tükeldatud salat, grillitud kana, tomatikuubikud jne. Ehk pm saab korraga ühte karpi osta kõik tacosse vajamineva ja jääb vaid väike ladumise vaev.

Kommentaare ei ole