Kiire pitsa tortillapõhjal

Ma olen väga-väga laisk söögitegija eriti kui pean süüa tegema ainult endale. Olen nädalajagu tädi juures kassi hoidmas seega tuli miskit lihtsat välja mõelda kui nälg tuleb. Tortillapitsasid oli tegelt juba tükk aega olnud plaanis teha ja nii vajaliku kraami kaasa ostsingi. Mina varusin kaasa kõike, mida lihtne pitsa peale visata - st jube tükeldatud vorst (pakendis pitsakate) ja viilutatud poolsuitsuvorst, riivitud juust. Paprika-anassi ja mozarella tükeldamine läheb kiiresti. Ahjus läheb ~170-200 kraadi juures 10-15minutit (ehk pm kuni juust sulanud), ettevalmistusaeg u 5 minutit.

Nn hommikupitsa koosneb tortillast, tomatipastast, riivjuustust, pitsamaitseainest, pitsakattest ja ananassist.


Ja minu nn õhtusöögipitsa, mis toitvam tuli ja mul oli tõsine raskus selle söömisega koosnes tortillast, tomatipastast, pitsamaitseainest, riivjuustust, poolsuitsuvorstist, pitsakattest, paprikast, ananassist ja kõige peale veel mozarella juust.


On müügil ka spetsiaalselt pitsapõhjaks mõeldud tortillasid, kuid ise kasutasin tavalisi. Kui pitsa soe on siis on põhi ka üpriski pehme, kuid jahtudes muutub krõbedamaks. Tükkideks lõigatuna hoiab pitsa päris hästi vormi st saab ka näppude vahel süüa (või kes tahab keeraku rulli). Pärispitsast parem pole, kuid poepitsadest kindlasti ja valmistamisega läheb ruttu ja saab peale kuhjata just enda lemmik asju.

Kommentaare ei ole