KitchenAid - kas poosetamine või hinda väärt?!

Olen instas päris mitmeid storysid teinud, kus olen näidanud oma KitchenAid tooteid ja mitmeid kordi on tulnud küsimus, et kuidas rahul olen, kas on oma hinda õigustanud ja miks just KitchenAid.

KitchenAidi tooted jäid mulle kunagi väga väga ammu silma, see oli ilmselt nüüdseks rohkem kui 10 aastat tagasi kui nägin saadet How It's Made: KitchenAid ja seal näidati nende lauamikserite valmistamist. Siis ma olin juba kuidagi nii võlutud selle ajaloost, välimusest ja eeldatavast kvaliteedist ja mõtlesin, et tahan seda kunagi ka endale.

Ma ei saa ega taha öelda, et KitchenAid asjad oleks ülehinnatud, kuid nende hinnad on üpriski kõrged. Samas Eestis on nende hinnad (võrreldes ka palgasuhtega) ka tunduvalt kõrgemad kui näiteks USAs, samuti ka näiteks soodukate ajal (must reede) olid Soomes need hinnad tunduvalt soodsamad kui Eestis. Samas olen alati öelnud iseendale, et kui ma olen nõus toote eest mingit hinda maksma siis see on ka seda väärt ja aus summa - KitchenAidi puhul on see nii välja kujunenud. Mul endal küll puudub väga suur võrdlus teiste köögimasinatega ja hetkel KitchenAidi tooted pole nii pikalt olnud, et saaks öelda, et peavad 10, 20, 30 või rohkem aastat vastu, aga vähemalt loodan, et 10+ aastat nende eluiga on küll antud. Nende toodete puhul ma vähemalt olen üpriski kindel, et nende välimus läheb sinna pigem ajatute toodete hulka ja ei tohiks väga inetut vananemist toimuda (näiteks odavamatel toodetel valge plastik muutub kollaseks jmt).

Igatahes, ma ei valinud KitchenAidi poosetamise pärast või, et kõigil on, vaid mulle juba visuaalselt need tooted meeldivad, mis minu jaoks nende hinda õigustab. Ma ei saa öelda ka, et ma ostsin lauamiksri (või muud tooted) jubedast vajadusest nt miksri järgi - ma vaatasin küll teiste firmade lauamiksreid, kuid need ei "kõnetanud" mind, samas tundmatute toodete hinnavahe (eriti KitchenAidi soodustuste ajal) oli kohati peaaegu olematu. Mul ei olnud seda toodet nii väga vaja, et ilma ei saaks, samas ma teadsin, et kui ostan, siis ostan just KitchenAidi, mitte midagi muud. Minu jaoks on see bränd ja vastupidavus kuidagi nii ajusagarasse sisse söönud ja eks see ole pime usk lootuses, et need tooted ka nii kaua vastu peavad ja kvaliteetsed on nagu räägitakse ja lubatud. Eks näeme seda ca 10 aasta pärast....

Alustan ka väikestest asjadest - kõigepealt tuli soodsama otsa veekeetja, kuna uut veekeetjat läks vaja ja olin selle lihtsast kuid ilusast välimusest võlutud. Samuti ei tundunud ka veekeetja hind rahakotti suurt auku sööv ning eeldatava kvaliteediga peaks see veekeetja mind aastaid teenindama. Seejärel tuli röster, ütlen, et suuresti lihtsalt tahtmisest ja välimusest, kuna oli taskukohane ja tahtsin midagi köögitehnikas silmapaistvat juurde ehk vaikselt vahetasime köögitehnikat välja (samal kui eelmine aasta sai valitud uus pliit, kubu ja mikrolaineahi).Nüüd aasta hiljem tundus lauamikser küll endiselt kallivõitu - ehk ma ei olnud kindel, et kas see hind õigustab end selles kui palju ma seda edaspidi kasutaksin. Seega tuli sügise lõpus koju hoopis köögikombain, kuna leidsin, et see leiab tunduvalt rohkem kasutust, kuna sel oli olemas nii lõiketera, taignalaba (nt saab pastatainast teha) kui riivid. Kuigi olen hoidnud joont, et kõik mu KitchenAid tehnika oleks ühesugune ehk musta värvi, et nad sobiksid tulevikus ka ükskõik kuhu kolin ja milline köök on. Ainsana on köögikombain natukene teistsugune, rohkem matim must, kuid mind ennast õnneks ei häiri see absoluutselt.
Kuna sinnamaani olid kõik mu KitchenAid tooted vastanud mu ootustele siis järjest enam oli siiski ka lauamikser mu hingel. Kuigi ma mõtlesin küll, et kas ja kui palju ma seda kasutan (siis nüüdseks võib öelda, et see on i-m-e-l-i-n-e ja leiab rohkem kasutust kui arvasin). Kuna mul on korteris pisike köök siis oli ka see murekoht, et kas ikka, siis praeguseks ei jää ka mikser kuidagi ette, kuid panime kööki paar riiulit juurde, tõstsin kombaini ja rösteri tasapinnalt ära ja lauamikser jäi köögitasapinnale (kuna piisavalt raske, et seda edasi tagasi kuskile tõstma ei hakka) ja kõik toimib.

Otseloomulikult enne ostu tegemist otsisin ma erinevaid põhjuseid ja kasutusviise, kuidas kindel olla, et lauamikser kurvalt kuskile seisma ei jää, kuna ma just maailmasuurim küpsetaja ei ole. Seega lauamiksriga on võimalik teha näiteks paistatainast, valmistada-vahustada kartuliputru, teha "rebitud liha" jne.

Tegelikult olen ma nüüdseks täna lauamikserile teinud väga mitmeid asju, mida ma ilmselt muidu ehk (vähemalt need korrad) poleks viitsinud teha. Näiteks tegin ükspäev köögikombainiga pasteeti ja kaaslane avastas, et sai hallitas. Valida oli kas käia paarisaja meetrikaugusel poes või ma googeldasin saiaretsepti, vaatasin, et kõik on kodus olemas (tegemisest söömiseni läks küll kokku umbes 2h) ja tegingi esmakordselt ise saia. Lihtsalt see, et lauamikser on koguaeg nina all olemas tundub selle kasutamine nii lihtne ja kiire, valan vajalikud asjad sisse, mikser tööle ja ma ei tea veel, kas kujutan ette, aga siiani on puhastamine megalihtne olnud. Igatahes segadust tekib tunduvalt vähem, kuna jääb ära sahtlist elektrimiksri otsimine, siis neile otsikute leidmine, kapist kausside otsimine jne.

Tasub silmas pidada, et KitchenAid toodetele siiski on ka allahindlusi (Euronicsis, Kaubamajas, KitchenAid enda lehel) seega kui silma peal hoida siis on oma soovitud toodet võimalik osta soodsamalt. Kui ma oma KitchenAid Classic lauamiksri ostsin mustal reedel, siis tegelikult oleks saanud Soomest mustal reedel Artisani Eesti Classic miksri soodushinnast veel u 100€ soodsamalt.

Mulle meeldibki jagada just positiivseid kogemusi oma blogis ja loodan, et ka sellest postitusest on tunda mu rahulolu nende toodetega. Minu jaoks on need tooted olnud oma hinda väärt ja mulle väga meeldib kuidas nad mu köögis välja näevad ja tean, et peavad vastu ka aastaid ja saan nad tulevikus kolides ilusti kaasa võtta ja usun, et mida aastaid edasi seda järjest rohkem ma ka köögis aega veedan ja need asjad kasutust leiavad.

Samuti on küsitud lisade kohta, ainus lisa, mis ma hetkel juurde soetasin oli teine kauss sangaga, kuna mu Classic mikser tuli ilma sangata kausiga. Kuigi ma nüüd ei ole enam üldse kindel, et kas see vaskne kauss mulle siia sobib... Vajadus kahe kausi järgi tekkis kiirelt, kuna kui on vaja näiteks koogi jaoks vahustada mitu asja nt munavalged ja vahukoor eraldi siis on hea kui saab neid teha erinevates KitchenAid kaussides. Kuna esiteks peab nt munavalgete vahustamise jaoks olema kauss eriti puhas siis kausside sisude ümbervalamine võtaks mõttetult aega on kahe kausiga tegutsemine tunduvalt kergem ja kiirem. Samuti kui ühes kausis teha näiteks tainast siis megahea on kiirelt selle sama kausiga see kuskile kerkima (nt sooja ahju) tõsta ja muid toimetusi teise kausiga edasi teha.

Ja oiii kuidas ma üksi tehes koheselt tundsin sangast puudust kui on vaja tainas näiteks vormi valada ja samal ajal spaatliga aidata.Ilma sangata kausiga oli see paras piin, eriti kui kauss oli täis - sest kauss muutus raskeks ning libedaks. Seega kui plaanite lauamikseri ostu ma tõesti soovitan vaadata Artisan mudel või arvestada, et ilmselt võib tekkida juurde lisakausi vajadus. See vähemalt oli koht, millele ma ise Classic mudeli kasuks otsustades ei mõelnud.

Teine asi, mille peale ma väga ei mõelnud, kuid töökäigus avastasin on see, et pisikesi koguseid on lauamiksriga raske teha kuna näiteks üht munavalget on raske vahustada kuna vahustamisotsik lihtsalt ei ulatu põhja (kuigi mulle tundub, et uue kausiga saab natuke paremini kätte). Sama ka väikse koguse vahukoore vmt, et ei saa nii teha, et valad vahukoore+suhkru sisse, kuna sellisel juhul jääb suhkur põhja - vaid suhkur tuleb aeglaselt käigus juurde lisada. Seega käsimiksrit ma endiselt veel pensionipõlve pidama ei saada, vaid las olla sahtlis siiski olemas.

Kaasas olev tainalaba, segamislaba ja vahustamisotsik on hetkel mu vajadusi täielikult täitnud. Kui kunagi (hoiustamis)ruumi juurde tekib siis ilmselt ostaks teise vahustamisotsiku (ei pea vahepeal pesema kui mitut asja vahustada) ja ehk silikonäärega segamissotsiku juurde, kuna peaks kausiservadest vist paremini kätte saama. Ning eraldiseisev köögikombain meeldib mulle rohkem kui oleks ostnud kombaini lauamiksri lisana, kuna juba tihti on läinud mul vaja neid kasutada põhimõtteliselt samaaegaselt.

Kuigi mulle pakuks küll lisadena huvi lauamikserile aeglane mahlapress (või tahan mahlapressi kunagi eraldi masinana, poelgi kindel), hakklihamasin, viilutaja/riiv ja kõik pastaotsikud koos pastapressiga, siis siia korterisse, kus mul pigem ruumikitsikus, ma hetkel siiski neid ostma ei hakka. Ehk tulevikus - KitchenAid lisade puhul on see ideaalne asi, et kõik otsikud sobivad kõigile (va mini) lauamiksritele ja olgu nad tehtud 50 a tagasi või lubatult ka 50 a hiljem. Hetkel on mul ka eraldiseisev pastamasin olemas siis seetõttu hetkel pigem lisa ei osta, sama ka jäätisekausiga, mis võiks olla, kuid samas tean, et mul pole seda ruumi üle.


Kommentaare ei ole