Advendikalendrid

Ma täiesti tõsiselt kaalusin endale Joiki või Lumene advendikalendri ostmist, sest noh, põnev on avada ja saada testimiseks ja katseamiseks uusi tooteid. Samas hetkel olen nüüd kahe vahel. Tegin ka ligikaudsed arvutused ja Joiki minisuuruses toodete eest tulebki advendikalendri maksumuseks umbes selline hind nagu need minitooted väärt oleks, sain ligikaudu ~95€ ja advendikalender ise maksab ~85. Samas Lumene puhul kõikide toodete hindu justkui ei leidnud, aga tundub, et kui kalender ise maksab 99,9€ siis asjade väärtus ületab seda tunduvalt.

Kõik tundub ilus ja hea, samas hakkan mõtlema, et tegelikult see kõik kaotab oma võlu, sest ma tean ju täpselt ise ostes, mis seal sees on. Uus ja huvitav on küll, aga samas võin ju saada oma raha eest suure hulga tooteid, mis mulle ei sobi ja kasutust ei leia. Sama raha eest saan ju osta juba mitmeid täissuuruses tooteid, mida ka tegelikult vaja on ja mille toonis jne ma olen veendunud.

Lihtsalt see jõulumõll on nii peas ja juba aastaid on paelunud idee iluteemaline jõulukalender osta. Varasematel aastatel ei ole see valik Eestis just eriti suur olnud. The Body Shop on vist justkui mitmeid aastaid oma kalendrit pakkunud, kuid saada erinevaid minisuuruses dušigeele, pesusvammi ja küüneviili ei meelita just.

Mõlemate toodete hinnaklass on just ka sellises kohas, et kelleltki teiselt sellist kingitust küll ei oota. Samas Joiki toodete valik on minu arust täpselt selline, mis leiaks kasutust ja kuluks ära, kuid kas mul neid ka niipalju vaja läheb? Saan ju endale vajamineva jooksvalt osta ja juba täissuuruses?! Tegelikult ma ei teagi mida teha, olen täiesti kahe vahel... Ühest küljest on minisuuruses asjad nii head testimiseks, kaasa võtmiseks - kuid teisest küljest on väljaminek täiesti arvestatav asjade peale, mille jaoks otsene vajadus puudub... Kui neist kahest valida siis ilmselt Joiki tooted leiaksid kindlasti rohkem kasutamist ja läbikatsetamist - samas poes ma valiks ise teistsuguste lõhnadega tooteid.

Lõpetuseks hoopis pilt, et panime jõulu- (või pigem rohkem) meeleolutuled üles. Mul on iga aasta justkui see, et nii kui pimedamaks läheb tekib selline jõulu talvetunne ja tahaks kõike kaunistada, ümber sättida jne. Kuid õiget jõulutunnet pole aastaid enam olnud, eks see jäi rohkem sinna lapsepõlve ja eks teine ring tuleb ilmselt siis kui omal laps(ed). Kuid kodus on igatahes nii hubane olla kui tuled põlevad, samuti küünlad... Ning ise pleedialla pugeda.


2 kommentaari

  1. jõulutuled on ilusad!


    aga kui võtta siis ilmselt joiki kalendri..hakkas endalgi nüüd kripeldama

    VastaKustuta