Suvepuhkus '17 - Päev I ehk Gauja rahvuspark

See on vist esimene kord kui mul on suvel päriselt puhkus, küll vaid nädal, aga parem kui mitte midagi. Sel hetkel kui mõned nädalad tagasi puhkuse plaane sai tehtud näitasid ilmaennustusted päikest ja sooja 24-27 kraadi, praeguseks võib vist vaid päikesest unistada.

Esimene päev algas kell 8 sõiduga Tartust ja suunaga Gauja rahvusparki. Esimeses sihtkohaks oli Sietiniezise kivi ja teiseks Erglu liivakivipaljandid. Ütleks nii, et nagu ühelgi pildil näha siis treppidest käimisest on mul õhtuks üks korralik kopp ees. Etteruttavalt oli kella 17ks sammude arv 15 000 ringis. Mis sammudes ehk ei olegi niiii palju, kuid selle sees oli meeletu hulk erinevaid tõuse ja treppe.

Mul on mingi tobe komme, et kui isegi vean kaamerat kaasa siis tihti ei viitsigi justkui pilte teha vaid imetlen ja vaatan ise niisama ja kui teengi, siis arvutist vaadates mõtlen ikka, et noh, keda huvitab. :D

Kui treppe on liiiiiiga paljuLisaks kahele eelmainitud liivapaljandile sai käidud Cesise ordulinnuses ja Turaida piiskoplinnuse varemetes. Ilmaga meil vedas ka kuni õhtuni, päikest küll ei paistnud, aga õnneks vihma ka ei saanud. Kahes linnuses ei teinud ma vist kaameraga mitte ühtegi pilti, Turaidas kaks tükki telefoniga tegin. Jalutasin ja mõnulesin niisama ringi ja imetlesin ümbrust.

Tänane päev läks uskumatult kiiresti ja kusagil juba 14-15 paiku oli mul jaks peaaegu otsas nii, et jalad tudisesid juba all. Esimeseks ööbimispaigaks sai Sigulda ja läbi booking.ee keskkonna sai siia ka korter broneeritud. Korter on nimega Strelnieku Apartment, üks öö maksis 35€ ja kokku kolm tuba (ööbida saab nii magamistoas kui suurestoas). Riia on siit samuti vist ainult ~50km kaugusel ja homne suund saabki sinna poole olema. Korter asub uues majas ja selle hinna eest suurepärane peatuspaik - korteris on näiteks vann, köögis on olemas kõik vajalik tehnika (külmkapp, pliidiraud, röster jmt ning lisaks ka kõik muu vajalik nt potid-pannid ja nipet-näpet, näiteks isegi koogi- ja muhvinivormid). Ainus, mis kogu asja juurde justkui ei sobiks on suuretoa diivan, aga see ei ole ka oluline, vähemalt hetkel. Internet (wifi) on olemas, toad on puhtad ja korras, ümbruskond on vaikne.

Mul on juba tükimat aega olnud meeletu sushi isu ja Siguldas leidsin sellise söögikoha nagu Zuluu. Asub meie ööbimiskohale väga lähedal ja hinnad on meeletult head. Põhimõtteliselt oli seal 16 osaline sushi meie 8 osalise hinnaga. Surimi maki 16tk hinnaga 5,70€, Sake uramaki (küpsetatud) 16tk 8,20€ ja peekoniburger 5,30€. Söögikoha asukoht just väga julgustav ja kutsuv välja ei näinud, aga toidud maitsesid üliiihead. 2/3 sushist panin ma üksi nahka.

Ning kui juba Lätis olla siis hüppasin ise läbi ka siinsest Siguldas olevast nn Šokolaadikeskusest, kus asub Drogas. Kes mäletab siis kunagi oli ka Eestis nende poekett, aga Watsonsi nimega esindatud. Igatahes seal on hetkel (või kogu aeg?) meeletult head allahindlused. Kahjuks läks endal vaja vaid Maybelline ripsmetušši, mis oli soodsam kui üldiselt meil (allahindlustel umbes sama hind), Lumenet nad kahjuks ei pakkunud, aga haarasin üksiti veel vajaminevale kaasa kaks näomaski. Puhkus ikkagi.

Kommentaare ei ole